Květná 1794 ručně foukané skleničky na koňak Tarvos 400 ml 2KS

Možnost gravírování
Značka: Květná 1794
1 510 Kč / balení 1 247,93 Kč bez DPH
Vyprodáno
Přejete si na produkt gravírovat? ?
Zvolte dobu doručení (pokud objednáváte i gravírování)
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Ručně foukané skleničky z kolekce Tarvos o objemu 400 ml jsou ideální pro koňak či brandy. Sklenice byly vyrobeny v české republice tradiční sklárnou Květná 1794 z bezolovnatého křišťálového skla. Dodáváno v dárkové krabičce po 2 kusech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Údržba

Sklo skláren Květná 1794 je světovou špičkou, a to hlavně díky nejkvalitnějším surovinám, bezolovnaté sklovině a ručním zpracováním. I proto si za svými výrobky stojí na 100 %. Existuje ale pár praktik, při jejichž dodržování Vám sklo bude dělat radost ještě dlouho.

A to:

  1. Myjte šetrně. Co to znamená? Skleničky můžete mýt bez obav ze zešednutí v myčce, vždy je ale třeba používat šetrný program a dbát na to, aby se sklo v myčce nemohlo mechanicky poškodit – tedy aby bylo správně umístěné a aby o něj nezachytávaly mycí ramena. Tlustostěnné nádoby jako např. dekantéry, vázy a džbány nedoporučujeme mýt v myčce. Pro dokonalé umytí je stačí namočit do teplé vody s kouskem detergentu, v případě těžko dostupných nečistot si hravě poradíte s naším čističem usazenin (odkaz).
  2. Vyhněte se špatnému leštění. Před sušením/leštěním skla se prosím koukněte na krátké instruktážní video, kde získáte všechny potřebné informace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sklenice na koňak a brandy
Hmotnost: 0.4 kg
Kusů v balení: 2 ks
Vlastnosti skla: Ručně foukané sklo
Typ balení: Dárkové bez saténu
Druh nápoje: Brandy, Koňak
Typ produktu: Nízká sklenice
Barva skla: Čirá
Materiál: Bezolovnaté křišťálové sklo
Objem: 351 - 450 ml
Mytí v myčce: Ne
Hmotnost 1 sklenice: 150 g
Objem: 400 ml
Výška: 10,6 cm
Průměr: 11 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Svým zaměřením a originalitou nemá KVĚTNÁ 1794 konkurenci jak v Česku, tak za hranicemi. Každý kousek je uměleckým dílem našich mistrů sklářů, přičemž oproti strojově vyráběnému sklu je rozdíl patrný již na první pohled. Ačkoliv naše sklenky díky své neuvěřitelné lehkosti a tenkosti působí křehce, je tomu právě naopak – díky léty vyvíjené receptuře naší sodno-draselné skloviny bez příměsi olova a jiných těžkých kovů je naše křišťálové sklo nejen elegantní, ale také nečekaně pevné a pružné. Naší misí je proto vybudovat povědomí o tradici ručně vyráběného skla v České republice, neboť toto povědomí bylo znatelně narušeno znárodněním sklářského průmyslu ve 20. století a následky si nese dodnes.